CO ONA GADA PODCAST

Pewnego wieczoru postanowiłam włączyć kamerkę w kompie “i sprawdzić co się stanie”. Stały się dwa vlogi na YT. Pozwoliło mi to stwierdzić, że gadać to ja lubię, ale żeby za każdym razem musieć się malować, przebierać w eleganckie ciuchy i sprzątać w pokoju – to już nie dla mnie. Spontan ponad wszystko. Z odsieczą przyszedł więc podcast.

Co ona gada – strona podcastu 

Jestem tutaj:
Apple Podcasts / Spotify / Anchor.fm / Google Podcasts 

Myślałam że aby nazwać coś “podcastem”, to trzeba się już trochę postarać, więc nie śmiałam określać swojej twórczości w ten sposób. Ja po prostu odpaliłam dyktafon wbudowany w iPhone’a, zapuściłam strumień świadomości i – bez żadnej edycji, cięć i upiększeń – wrzuciłam to do internetu.

I tak zaczęła dziać się magia!

Miałam okazję wcześniej występować w podcastach między innymi u Marcina Hinza (Kropka nad M) – tu link do jednego z odcinków (wideo) – oraz u Dominika Juszczyka (Z pasją o mocnych stronach) – link do odcinka.

O mojej spontanicznej twórczości opowiedział także Borys Kozielski w audycji podcastu Podkasting w Polsce. Borys to jeden z najbardziej doświadczonych i profesjonalnych podcasterów w Polsce, twórca kilkunastu podcastów, m.in. audycji Nauka XXI wieku, który serdecznie polecam!

Gdy w krótkim czasie licznik odsłuchań przebił pierwszy tysiąc, poważnie się zastanowiłam, co ja sobie myślałam, dodając sobie w Canvie ten kwiatek we włosy?

Chcę żeby ten podcast jak najdłużej pozostał tym, czym jest: zapisem spontanicznych myśli, bez agendy i poprawek. Mówię do Was tak, jak mówiłabym do przyjaciół. Ufam Wam, bo ciągle się przekonuję, że warto ufać ludziom.

Pewnie przydałoby się jakoś sklasyfikować tę moją podcasterską działalność, jednak świadomie tego nie zrobię. Wiecie kim jestem – z zawodu, wykształcenia, zamiłowania i urodzenia – więc możecie się tylko domyślać. Albo posłuchać i już wiedzieć.

Czekam na Wasz feedback.

Moją aktualną pozycję w rankingu Apple Podcast można podglądać tutaj. W dniu 23 grudnia mój podcast jest na 11. miejscu Bestsellerów All Time w kategorii Self improvement oraz na drugim miejscu na liście Trending podcasts w tej samej kategorii. Jak to się wydarzyło?